Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Trzymacz elektromagnetyczny EM-1800N ścienny
Trzymacz elektromagnetyczny EM-1800N ścienny
Trzymacz elektromagnetyczny EM-1800N ścienny
Trzymacz elektromagnetyczny EM-1800N ścienny
Kliknij, aby powiększyć

Trzymacz elektromagnetyczny EM-1800N ścienny

  • Przeznaczony do stałego lub okresowego trzymania drzwi, stosowany w pomieszczeniach zamkniętych w systemach sygnalizacji pożaru.
  • Zasilanie: 24 VDC ± 10%.
  • Prąd pobierany: 100 mA
  • Siła trzymania: 1800N
  • Montaż: ścienny
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

Trzymacz elektromagnetyczny EM-1800N ścienny

Dane techniczne EM-1800N:

Zasilanie: 24 VDC ± 10%.
Prąd pobierany: 100 mA
Siła trzymania: 1800N
Montaż: podłogowy

Przeznaczenie

Trzymacze elektromagnetyczne (zwalniaki) są przeznaczone do stosowania w zestawach urządzeń przeciwpożarowych instalowanych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz przemysłowych. Zwalniaki są elementem wyzwalającym, za pomocą mechanizmów pośredniczących, urządzeń które są przeznaczone do działania w przypadku powstania pożaru w obiekcie. Zwalniak może być uruchamiany samoczynnie za pomocą systemów wykrywających kryteria pożaru, a także ręcznie za pomocą przycisków rewizyjnych.

Zastosowanie elektrotrzymaczy (naściennych i podłogowych)

Trzymacze elektromagnetyczne typ EM są niezawodne, skuteczne, bezpieczne i łatwe w montażu. Stosuje się we wszystkich rodzajach drzwi i bram, gdzie istnieje potrzeba stałego trzymania drzwi i bram. W zależności od typu elektrotrzymacza, zapewniają one trzymanie z siłą nie mniejszą niż 400-1800N.

Elektrotrzymacze naścienne mają zastosowanie w bramach przesuwnych ppoż.

Elektrotrzymacze podłogowe natomiast w drzwiach jedno lub dwuskrzydłowych ppoż oraz drzwiach ewakuacyjnych.

Trzymacz elektromagnetyczny EM-1800N ścienny - zdjęcie produktu

Zakres i warunki stosowania

Trzymacze elektromagnetyczne typu EM, w odmianach EM-400N, EM-700N, EM-850N, EM-1100N, EM-1800N mogą być stosowane jako elementy wykonawcze w zestawach sterowań urządzeniami przeciwpożarowymi, a w szczególności jako elementy zwalniające:

  • drzwi, bramy i inne ruchome zamknięcia przeciwpożarowe,
  • klapy odcinające w kanałach wentylacji i klimatyzacji,
  • zamknięcia otworów dolotowych powietrza w instalacjach oddymiających,
  • składane (np. roletowe) kurtyny dymowe,
  • pracujące w instalacjach kontroli dostępu.

Budowa

Trzymacze elektromagnetyczne EM składają się z dwóch części:

  • elektromagnesu montowanego na ścianie lub podłodze, wyposażonego w przycisk zwalniania trzymanych drzwi,
  • zwory elektromagnesu (występującej w trzech opcjach):

Trzymacz elektromagnetyczny EM-1800N ścienny - zdjęcie produktu

Montaż

Zwalniak (trzymacz) elektromagnetyczny montuje się na drzwiach lub w miejscu wskazanym przez dokumentację obiektu. Montaż odbywa się za pomocą śrub M-6 w taki sposób aby powierzchnia korpusu była równoległa do powierzchni drzwi. Podłączenie elektromagnesu należy wykonać według rysunku przewodem 2x1,5 mm lub 2x2,5 mm w zależności od długości linii zasilania przez otwór do tego przeznaczony. Zworę montuje się w miejscu wskazanym przez dokumentację na drzwiach za pomocą śrub M-6 w taki sposób, aby powierzchnia zwory była centralnie ustawiona do powierzchni korpusu poprzednio zamontowanego. Zwora posiada własną możliwość regulacji kąta ustawienia się do płaszczyzny korpusu zamontowanego na ścianie.

Uruchomienie

Po dokonaniu montażu mechanicznego i sprawdzenia jego prawidłowości, należy zdjąć pokrywkę i podłączyć przewody zasilające na zaciski oznaczone 24V DC "+" "-". Jest możliwość sterowania poszczególnym zwalniakiem (trzymaczem) na zewnątrz i w tym celu należy zdemontować mostek łączący zaciski 1 i 2 w to miejsce, a następnie podłączyć przewody obwodu przycisku rozwierającego. Po załączeniu napięcia należy sprawdzić działanie przycisków przerywających prace elektromagnesu, a następnie zmontować w całość. Elektromagnes przystosowany jest do pracy ciągłej uzyskując siłę trzymania według wskazań producenta przy zachowaniu spadku napięcia nie większej niż 10%. Ważne jest aby powierzchnia korpusu jak i zwory były czyste (to znaczy, że nie mogą być zamalowane, zapryskane, zalepione itp.), spowoduje to zmniejszenie siły trzymania i należy zwrócić na to uwagę. Po ogólnym montażu i podłączeniu zasilania należy sprawdzić czy powierzchnia zwory pokrywa się z powierzchnią korpusu oraz czy po naciśnięciu przycisku zwalniającego siła trzymania będzie równać się zero.

Do pobrania
Marka
Kod produktu
EM-1800N_1
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel