Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Trzymacz elektromagnetyczny EM-700N podłogowy
Trzymacz elektromagnetyczny EM-700N podłogowy
Trzymacz elektromagnetyczny EM-700N podłogowy
Trzymacz elektromagnetyczny EM-700N podłogowy
Trzymacz elektromagnetyczny EM-700N podłogowy
Trzymacz elektromagnetyczny EM-700N podłogowy
Kliknij, aby powiększyć

Trzymacz elektromagnetyczny EM-700N podłogowy

 • Przeznaczony do stałego lub okresowego trzymania drzwi, stosowany w pomieszczeniach zamkniętych w systemach sygnalizacji pożaru.
 • Zasilanie: 24 VDC ± 10%.
 • Prąd pobierany: 80 mA
 • Siła trzymania: 700N
 • Wymiary: 140x75x50 mm
 • Montaż: podłogowy
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Dane techniczne EM-700N:

Zasilanie: 24 VDC ± 10%.
Prąd pobierany: 80 mA
Siła trzymania: 700N
Wymiary: 140x75x50 mm
Montaż:podłogowy

 

Przeznaczenie

Trzymacze elektromagnetyczne (zwalniaki) są przeznaczone do stosowania w zestawach urządzeń przeciwpożarowych instalowanych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz przemysłowych.
Zwalniaki są elementem wyzwalającym, za pomocą mechanizmów pośredniczących, urządzeń które są przeznaczone do działania w przypadku powstania pożaru w obiekcie. Zwalniak może być uruchamiany samoczynnie za pomocą systemów wykrywających kryteria pożaru, w szczególności zadymienie, a także ręcznie za pomocą przycisków rewizyjnych.

 

Zastosowanie elektrotrzymaczy (naściennych i podłogowych)

Trzymacze elektromagnetyczne typ EM są niezawodne, skuteczne, bezpieczne i łatwe w montażu. Stosuje się we wszystkich rodzajach drzwi i bram, gdzie istnieje potrzeba stałego trzymania drzwi i bram. W zależności od typu elektrotrzymacza, zapewniają one trzymanie z siłą nie mniejszą niż 400-1800N.

Elektrotrzymacze naścienne mają zastosowanie w bramach przesuwnych ppoż.

Elektrotrzymacze podłogowe natomiast w drzwiach jedno lub dwuskrzydłowych ppoż oraz drzwiach ewakuacyjnych.

 

stumet, elektrotrzymacze, trzymacze elektromagnetyczne

elektrotrzymacz, EM-700N, podłogowy, trzymacz, elektromagnetyczny, zwalniak,

drzwi, ppoż, p poż, p.poż, do bram, elektrotrzymacze, trzymacz elektomagnetyczny, EM-700N podłogowy

1 - sterownik BTE 5B - prąd max. 2,5 A
2 - czujka dymowa
3 - samozamykacz
4 - alarmowy przycisk zwalniający
5 - trzymacz elektromagnetyczny - 24 V DC/300 mA
6 - sygnalizator optyczno-akustyczny
7 - regulator kolejności zamykania
8 - przeciwciężar zamykający
9 - czujnik kontroli zamykania

Zakres i warunki stosowania

Trzymacze elektromagnetyczne typu EM, w odmianach EM-400N, EM-700N, EM-850N, EM-1100N, EM-1800N mogą być stosowane jako elementy wykonawcze w zestawach sterowań urządzeniami przeciwpożarowymi, a w szczególności jako elementy zwalniające:

 • drzwi, bramy i inne ruchome zamknięcia przeciwpożarowe,
 • klapy odcinające w kanałach wentylacji i klimatyzacji,
 • zamknięcia otworów dolotowych powietrza w instalacjach oddymiających,
 • składane (np. roletowe) kurtyny dymowe,
 • pracujące w instalacjach kontroli dostępu.

Trzymacze elektromagnetyczne powinny być stosowane wraz z urządzeniami sterująco-zasilającymi, które pozwalają na automatyczne zadziałanie zwalniaka na skutek otrzymania sygnału alarmowego oraz zapewniają wymagane zasilanie 24V DC ± 10%. Ponieważ zanik napięcia zasilania jest także kryterium alarmowym, zwalniaki nie wymagają w większości przypadków zasilania rezerwowego. Zwalniaki typu EM wszystkich odmian mogą pracować w temperaturze od -10°C do +55°C i są przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Warunki mocowania i przeglądów powinny być zgodne z dokumentacją techniczno - ruchową wyrobu.

 

Budowa

Trzymacze elektromagnetyczne EM składają się z dwóch części:

 • elektromagnesu montowanego na ścianie lub podłodze, wyposażonego w przycisk zwalniania trzymanych drzwi,
 • zwory elektromagnesu (występującej w trzech opcjach):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Montaż

Zwalniak (trzymacz) elektromagnetyczny montuje się na drzwiach lub w miejscu wskazanym przez dokumentację obiektu. Montaż odbywa się za pomocą śrub M-6 w taki sposób aby powierzchnia korpusu była równoległa do powierzchni drzwi. Podłączenie elektromagnesu należy wykonać według rysunku przewodem 2x1,5mm lub 2x2,5mm w zależności od długości linii zasilania przez otwór do tego przeznaczony. Zworę montuje się w miejscu wskazanym przez dokumentację na drzwiach za pomocą śrub M-6 w taki sposób, aby powierzchnia zwory była centralnie ustawiona do powierzchni korpusu poprzednio zamontowanego. Zwora posiada własną możliwość regulacji kąta ustawienia się do płaszczyzny korpusu zamontowanego na ścianie. 

 

Uruchomienie

Po dokonaniu montażu mechanicznego i sprawdzenia jego prawidłowości, należy zdjąć pokrywkę i podłączyć przewody zasilające na zaciski oznaczone 24V DC "+" "-". Jest możliwość sterowania poszczególnym zwalniakiem (trzymaczem) na zewnątrz i w tym celu należy zdemontować mostek łączący zaciski 1 i 2 w to miejsce, a następnie podłączyć przewody obwodu przycisku rozwierającego. Po załączeniu napięcia należy sprawdzić działanie przycisków przerywających prace elektromagnesu, a następnie zmontować w całość. Elektromagnes przystosowany jest do pracy ciągłej uzyskując siłę trzymania według wskazań producenta przy zachowaniu spadku napięcia nie większej niż 10%. Ważne jest aby powierzchnia korpusu jak i zwory były czyste (to znaczy, że nie mogą być zamalowane, zapryskane, zalepione itp.), spowoduje to zmniejszenie siły trzymania i należy zwrócić na to uwagę. Po ogólnym montażu i podłączeniu zasilania należy sprawdzić czy powierzchnia zwory pokrywa się z powierzchnią korpusu oraz czy po naciśnięciu przycisku zwalniającego siła trzymania będzie równać się zero.

 

Marka
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel