Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Trzymacz elektromagnetyczny EM-400N naścienny
Trzymacz elektromagnetyczny EM-400N naścienny
Trzymacz elektromagnetyczny EM-400N naścienny
Trzymacz elektromagnetyczny EM-400N naścienny
Kliknij, aby powiększyć

Trzymacz elektromagnetyczny EM-400N naścienny

  • Przeznaczony do stałego lub okresowego trzymania drzwi, stosowany w pomieszczeniach zamkniętych w systemach sygnalizacji pożaru.
  • Zasilanie: 24 VDC ± 10%.
  • Prąd pobierany: 50 mA
  • Siła trzymania: 400N
  • Wymiary: 80x60x30 mm
  • Montaż: naścienny
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Trzymacz elektromagnetyczny EM-400N

Dane techniczne EM-400N:

Zasilanie: 24 VDC ± 10%.
Prąd pobierany: 50 mA
Siła trzymania: 400N
Wymiary: 80x60x30 mm
Montaż: naścienny

Trzymacz elektromagnetyczny EM-400N jest zasilany napięciem 24 VDC ± 10% i pobiera prąd o wartości 50 mA. Posiada siłę trzymania wynoszącą 400N, a jego wymiary to 80x60x30 mm. Montaż odbywa się naściennie.

Trzymacze elektromagnetyczne (zwalniaki) typu EM-400N są przeznaczone do stosowania w zestawach urządzeń przeciwpożarowych instalowanych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz przemysłowych. Zwalniaki są elementem wyzwalającym, za pomocą mechanizmów pośredniczących, urządzeń które są przeznaczone do działania w przypadku powstania pożaru w obiekcie. Zwalniak może być uruchamiany samoczynnie za pomocą systemów wykrywających kryteria pożaru, a także ręcznie za pomocą przycisków rewizyjnych.

Trzymacze elektromagnetyczne typu EM-400N są niezawodne, skuteczne, bezpieczne i łatwe w montażu. Stosuje się we wszystkich rodzajach drzwi i bram, gdzie istnieje potrzeba stałego trzymania drzwi i bram. W zależności od typu elektrotrzymacza, zapewniają one trzymanie z siłą nie mniejszą niż 400N.

Elektrotrzymacze naścienne mają zastosowanie w bramach przesuwnych ppoż.

Elektrotrzymacze podłogowe natomiast w drzwiach jedno lub dwuskrzydłowych ppoż oraz drzwiach ewakuacyjnych.

Zwalniak (trzymacz) elektromagnetyczny montuje się na drzwiach lub w miejscu wskazanym przez dokumentację obiektu. Montaż odbywa się za pomocą śrub M-6 w taki sposób aby powierzchnia korpusu była równoległa do powierzchni drzwi. Podłączenie elektromagnesu należy wykonać według rysunku przewodem 2x1,5mm lub 2x2,5mm w zależności od długości linii zasilania przez otwór do tego przeznaczony. Zworę montuje się w miejscu wskazanym przez dokumentację na drzwiach za pomocą śrub M-6 w taki sposób, aby powierzchnia zwory była centralnie ustawiona do powierzchni korpusu poprzednio zamontowanego. Zwora posiada własną możliwość regulacji kąta ustawienia się do płaszczyzny korpusu zamontowanego na ścianie.

Po dokonaniu montażu mechanicznego i sprawdzenia jego prawidłowości, należy zdjąć pokrywkę i podłączyć przewody zasilające na zaciski oznaczone 24V DC "+" "-". Jest możliwość sterowania poszczególnym zwalniakiem (trzymaczem) na zewnątrz i w tym celu należy zdemontować mostek łączący zaciski 1 i 2 w to miejsce, a następnie podłączyć przewody obwodu przycisku rozwierającego. Po załączeniu napięcia należy sprawdzić działanie przycisków przerywających prace elektromagnesu, a następnie zmontować w całość. Elektromagnes przystosowany jest do pracy ciągłej uzyskując siłę trzymania według wskazań producenta przy zachowaniu spadku napięcia nie większej niż 10%.

Marka
Kod produktu
EM-400N
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel