- Przeznaczony do stałego lub okresowego trzymania drzwi, stosowany w pomieszczeniach zamkniętych w systemach sygnalizacji pożaru.
- Zasilanie: 24 VDC ± 10%.
- Prąd pobierany: 100 mA
- Siła trzymania: 1100N
- Wymiary: 150x90x51 mm
- Montaż: podłogowy
Trzymacz elektromagnetyczny EM-1100N podłogowy
Trzymacz elektromagnetyczny EM-1100N to niezawodne urządzenie, które znajduje zastosowanie w systemach sygnalizacji pożaru. Dzięki swoim parametrom technicznym oraz solidnej budowie, jest idealnym rozwiązaniem do stałego lub okresowego trzymania drzwi w pomieszczeniach zamkniętych.
Specyfikacja techniczna:
- Zasilanie: 24 VDC ± 10%
- Prąd pobierany: 100 mA
- Siła trzymania: 1100N
- Wymiary: 150x90x51 mm
- Montaż: podłogowy
Zastosowanie elektrotrzymaczy (naściennych i podłogowych)
Trzymacze elektromagnetyczne typu EM są niezawodne, skuteczne, bezpieczne i łatwe w montażu. Stosuje się we wszystkich rodzajach drzwi i bram, gdzie istnieje potrzeba stałego trzymania drzwi i bram. W zależności od typu elektrotrzymacza, zapewniają one trzymanie z siłą nie mniejszą niż 400-1800N.
Elektrotrzymacze naścienne mają zastosowanie w bramach przesuwnych ppoż.
Elektrotrzymacze podłogowe natomiast w drzwiach jedno lub dwuskrzydłowych ppoż oraz drzwiach ewakuacyjnych.
Zakres i warunki stosowania
Trzymacze elektromagnetyczne typu EM, w odmianach EM-400N, EM-700N, EM-850N, EM-1100N, EM-1800N mogą być stosowane jako elementy wykonawcze w zestawach sterowań urządzeniami przeciwpożarowymi, a w szczególności jako elementy zwalniające:
- drzwi, bramy i inne ruchome zamknięcia przeciwpożarowe,
- klapy odcinające w kanałach wentylacji i klimatyzacji,
- zamknięcia otworów dolotowych powietrza w instalacjach oddymiających,
- składane (np. roletowe) kurtyny dymowe,
- pracujące w instalacjach kontroli dostępu.
Budowa
Trzymacze elektromagnetyczne EM składają się z elektromagnesu montowanego na ścianie lub podłodze, wyposażonego w przycisk zwalniania trzymanych drzwi oraz zwory elektromagnesu.
Montaż
Zwalniak (trzymacz) elektromagnetyczny montuje się na drzwiach lub w miejscu wskazanym przez dokumentację obiektu. Montaż odbywa się za pomocą śrub M-6 w taki sposób aby powierzchnia korpusu była równoległa do powierzchni drzwi. Podłączenie elektromagnesu należy wykonać według rysunku przewodem 2x1,5mm lub 2x2,5mm w zależności od długości linii zasilania przez otwór do tego przeznaczony. Zwory montuje się w miejscu wskazanym przez dokumentację na drzwiach za pomocą śrub M-6 w taki sposób, aby powierzchnia zwory była centralnie ustawiona do powierzchni korpusu poprzednio zamontowanego.
Uruchomienie
Po dokonaniu montażu mechanicznego i sprawdzenia jego prawidłowości, należy zdjąć pokrywkę i podłączyć przewody zasilające na zaciski oznaczone 24V DC "+" "-". Jest możliwość sterowania poszczególnym zwalniakiem (trzymaczem) na zewnątrz i w tym celu należy zdemontować mostek łączący zaciski 1 i 2 w to miejsce, a następnie podłączyć przewody obwodu przycisku rozwierającego.