- Hydrauliczny mechanizmem blokujący koła pojazdu ciężarowego,
- zintegrowany z naprowadzaczami kół.
- Producent: STERTIL
COMBILOK
Blokada mechanizmu wysuwana jest od przodu tylniego koła, co powoduje „zakleszczenie” pojazdu miedzy rampą przeładunkową i ramieniem blokady. Urządzenie blokujące oraz jednostka hydrauliczna standardowo montowana jest po stronie kierowcy. W pozycji startowej wzdłużny układ prowadzenia jest maksymalne wysunięty (maksymalny wysuw siłownika hydraulicznego) dlatego ta cześć spełnia również funkcje prowadzenia kół w trakcie cofania pojazdu. Mechanizm blokujący poprzeczny jest schowany (wsunięty), stąd na torze jazdy pojazdu nie znajdują się żadne przeszkody.
Skrzynka sterująca jest usytuowana wewnątrz budynku, sygnalizacja świetlna montowana jest natomiast po stronie kierowcy, na zewnątrz budynku. Aktualnie wykonywane funkcje są wskazywane poprzez diody wraz z odpowiadającymi im piktogramami na skrzynce obsługowej, natomiast na zewnątrz poprzez sygnalizacje świetlną określającą, czy stanowisko przeładunkowe jest przygotowane na przyjecie pojazdu, czy pojazd może odjechać.
Mechanizm blokujący jest pozycjonowany automatycznie w relacji do ostatniego koła pojazdu w kierunku wzdłużnym. Element blokujący o wysokości około 350 mm jest wysuwany po stronie przedniej wykrytego koła za pomocą mechanizmu ruchu poprzecznego. Ruch wzdłużny dopycha element blokujący do koła. Od tego momentu pojazd jest zablokowany, a przed odjazdem samochodu układ musi zostać przywrócony do pozycji początkowej.
Combilok wyposażony jest w mikroprocesorowo sterowany mechanizm, zapewniający:
- automatyczną lokalizację i blokadę tylniego koła uruchamianą przyciskiem
- jeśli jest to potrzebne, kontrolowanie i korygowanie nacisku na koło
W połączeniu z hydraulicznym mostem przeładunkowym otrzymamy:
- elektryczne blokowanie, zapewniające brak możliwości użycia mostu przed uprzednim zablokowaniem pojazdu
- elektryczne blokowanie, zapewniające brak możliwości odjazdu podczas pracy mostu przeładunkowego